FORUMDADAŞ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
FORUMDADAŞ

DÜNYANIN EN GÜZEL PAYLAŞIM PLATFORMU....

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

windows xp nin kurulumu resimli anlatım

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Empty
MesajKonu: windows xp nin kurulumu resimli anlatım   windows xp nin kurulumu resimli anlatım Icon_minitime28th Kasım 2007, 13:37

Kuracaginiz xp nin suan itibari ile piyasada enson sp2 oldugunu dusunerek eger sp2 monte edilmis bir cd ile yaparsaniz cok verim alabileceginizi dusunuyorum.

Cd yi boot olarak actiktan sonra..
(eger hard disk bos ise formatlanmis ise ya da ilk satin alinmis ise otomatik olarak asagidaki islemler baslayacak),(eger hard disk te daha once kayitli bir isletim systeminiz var ise cd boot olunca karsiniza devam etmek icin herhangi bir dus a basiniz yazisi cikacak)

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall20yg

XP System imizi ve driverlerimizi tariyor. bu islem bitmemesi demek yada donmasi demek donanimda bir sorunumuz var demektir genelde ram uygun degilse bu islem sona ermez.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall35jh

burdaki resimde enter a basip geciyoruz.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall40uy

burdaki resimde F8 e basip sartlari kabul ettigimizi belirtiyoruz

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall45bt

enter a basiyoruz

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall52al

burdaki resimde bazan eger hard disk iniz C:\ D:\ diye 2 parcaya yada 3 5 herne parcaya ayrili ise okadar hepsi gorukecek ve hangisine kurmamiz gerektigini secmemizi isteyecek eger D:\ ye kurmak istiyorsak klavye yon tusu ile D:\ nin uzerine gelip enter a basiyoruz. c:\ ise c:\ yi secip enter.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall62fp

[/SIZE]
burdaki resimde ntfs mi fat32 mi hizli format mi normal format mi atmamiz gerektigini soruluyor. ben genelde ntfs ve hizli yi seciyorum tercih size kalmis. en altta systeminizi ntfs e cevirebileceginizi gosteren sik ve mevcut system imi tut secenegi (hangi system oldugunu bilmeyebilirsiniz hard disk in o sebeble o secenek orda) secip enter e basiyoruz.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall81ga

suan format atiyor ve system dosyalarini yuklemeye hazir hale getirmeye hazirliyor.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall96xq

xp miz yukleniyor.

kimsenin pek bilmedigi bir sirri veriyim size burda shift+10 tusuna basarak cmd ye ulasabilirsiniz task icin cmd de taskmgr yazmaniz yeterli.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall104eo

burda dil secenekleri. xp niz zaten size uygun olan en iyi ayarlari yapacagi icin direk ileri (next) deyip gecin burayi.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall113og

burda bilgisayariniza isim vermenizi istiyor .

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall120tf

burda gecerli xp anahtarimizi giriyoruz.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall131ze

burda bilgisayariniza isim vermenizi istiyor eger ag bilgisayari iseniz agdakilerden farkli bir isim vermeye ozen gosterin. isterseniz ayni anda administrator e de sifre koyabilirsiniz.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall141aq

saat yani yerel tarih ve saat ayarlariniz var, kendinize uygun olan yeri secin.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall155wx

[/SIZE]
kurulum devam ediyor

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall163km

internet ayarlari eger kendiniz ip yazacaksaniz alttaki costum u secin yoksa ustteki otomatik secenek zaten varolan en iyi secenegi yapacak size. bir not eger ethernet kartinizi tanimadiysa xp bu pencere gelmez. modem penceresi gelir oraya sehir kodunuzu yazip enter a basip gecersiniz diger bilgileri doldurmaniza gerek yok

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall174qu

burasi ag bilgileri eger internet cafenize ya da evinizde bikac bilgisayar ve ya sirket bilgisayari vs.. icin kuracaksaniz butun calisma guruplarina ayni ismi verin. ben evdeki ve isyerimdeki bilgisayarlara ayni gurup ismini veriyorum boylece birbirleri arasindaki iletisim daha kolay ve cabuk oluyor. isim verip ileri ye basiyoruz.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall180rv

xp kurulumu nerdeyse bitti bitecek az kaldi. windows xp nin kurulumu resimli anlatım S4

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall199fz

kurulum bitti simdi bilgisayar ilk acilim icin kendini hazirliyor, bazan burasinin gecmesi uzun surebilir.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall206ze

ekran ayarini xp otomatik ayarlamis tamam deyip geciyoruz. guzel bir olay i burda da goruyoruz xp ekran karti driverini tanimasa bile 16 bit 32 bit de kullanma imkani taniyor size.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall219sa

[SIZE=3]
xp ye hosgeldiniz vs.. yazilari ileri deyip geciyoruz. diger bir asamada xp ye kayit olmak istiyormusunuz ya da xp yi aktif etmek istiyormusunuz secenekleri falan gelebilir cd nizin durumuna gore.

evett kurulum bitti ben kendine user olusturma. hangisiyle acmam gerektigini soran menu.

windows xp nin kurulumu resimli anlatım Xpinstall282du

ilk acilis ekran im. eger xp tur u atmak istiyorsaniz sag alt kosedeki icon a basin ve sesli olarak neler yapabileceginizi turlayin.

alıntıdır...

[/SIZE]
http://www.dadas.yoo7.com

windows xp nin kurulumu resimli anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» NETWORK KURULUMU - 2